Nenásytný župan... Práve on?

Autor: Ivan Lučanič | 29.10.2013 o 23:33 | (upravené 29.10.2013 o 23:47) Karma článku: 5,76 | Prečítané:  693x

V posledných dňoch sa prevažne na facebooku, ale aj na billboardoch v Bratislavskom kraji, objavuje slogan „nenásytný župan“. Anti-kampaň namierená proti doterajšiemu bratislavskému  županovi Pavlovi Frešovi. Či je namieste, alebo nie, to si musí vyhodnotiť každý z nás sám. Dokonca, aj otázka, kto stojí za celou kampaňou, je pre mňa nepodstatná. Pretože, či vietor fúka z ľavej strany, kde sa sedí na teplom miestečku v európskom parlamente, alebo z pravej strany, kde stolička v našom národnom parlamente tiež stále funguje ako poistka, každý má maslo na hlave.

Župné voľby však o nenásytností sú. Jasné, že boj o županské kreslo je najzaujímavejší, no ešte nenásytnejší, ako samotní kandidáti na post župana, sú mnohí kandidáti na poslanecký post v Bratislavskom kraji. Stačí sa pozrieť na to, koľkí poslanci parlamentu kandidujú aj na poslancov kraja. Alebo, ktorí kandidáti už, aké také posty zastávajú na komunálnej úrovni. Mnohí sú poslancami miestnych zastupiteľstiev, ďalší sú poslancami mestského zastupiteľstva. Na kandidátnej listine sa nájdu aj samotní starostovia. U nás v Petržalke, najväčšom sídlisku na Slovensku, sú medzi kandidátmi dokonca až takí, ktorí už sedia aj v miestnom zastupiteľstve, mestskom zastupiteľstve a chcú dokonca stoličku tretiu, krajskú. To už je naozaj choré.

V poslednom čase sa často prechádzam po Petržalke a rozprávam sa s ľuďmi. Skoro každý mi však rozpráva to isté. Že ich už nebaví, že tam už dvadsať rokov sú stále tie isté tváre, tie isté mená. Že už nemajú záujem ísť voliť, lebo sa tam dostanú stále tí istí. A tu je ten kameň úrazu. Neísť voliť znamená už dopredu výhru pre tých, ktorým stačí, že ich navrhne nejaká koalícia, alebo nejaká silnejšia strana. Samozrejme, že naverbovaní straníci splnia svoju úlohu a tak sa môžu opäť nominanti tešiť z pozícií, ktoré rozhodujú o našom každodennom živote v našom kraji.

Ako sa však môžu stať poslancami kraja a realizovať svoje plány a nápady mladí ľudia? Plní nadšenia, nasadenia, odhodlania a radosti z komunálnej práce, práce pre ľudí? Bez škandálov, problémov či káuz? Ťažko. Ale zároveň predsa. Potrebujú však vašu pomoc, vás starších, pomoc vás nespokojných, z politiky frustrovaných ľudí, ktorí boli rozhodnutí, že v krajských voľbách voliť určite nepôjdu. Prosím rozmyslite si to, lebo sa tam opäť dostanú práve tí, ktorých tam už nechcete. Podporte nás.

 

Ivan Lučanič
kúzelník a kandidát na poslanca BSK pre Petržalku

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Architekt: Nikde som nezažil to, čo na Námestí slobody

Socializmus na Námestí slobody architektovi neprekáža, dôležitá je funkčnosť.

ŠPORT

Pálffy kritizoval Lintnera, ten okamžite reagoval

Ďalší spor v slovenskom hokeji?


Už ste čítali?